Stomatologická laboratoř Milena Štěrbová

Informace pro stomatologické ordinace

Naše laboratoř používá pro výrobu celokeramických náhrad materiál výhradně od firmy VITA nebo Sirona, tedy té nejvyšší možné kvality:

  • VITA In - Ceram Spinell
  • VITA In - Ceram Alumina
  • VITA In - Ceram Zirconia
  • VITA In - Ceram YZ (Zirkonoxid)
  • VITABLOCS Mark II
  • VITABLOCS Mark II Triluxe/Triluxe forte

Inleye, onleye, fazety a celoplášťové korunky zhotovujeme do 48 hodin od předání otisku z VITA VITABLOCS Mark II, případně Mark II TriLuxe. Vzorník Vita systém 3D master.


Celokeramickou korunku zhotovujeme ze Spinellu, Aluminy, Zirconie nebo Zirkonoxidu od tří do pěti dnů, podle rozsahu práce. Vzorník Vita systém 3D master.


Celokeramický můstek zhotovujeme z Aluminy, Zirconie nebo ze Zirkonoxidu od tří do pěti dnů, podle rozsahu práce.Informace pro stomatologické laboratoře

Bezkovovou keramiku můžete nyní velice snadno vyrábět i vy a to bez velkých investic.

My vám zhotovíme kapnu, případně konstrukci pro můstek, kterou si ve své laboratoři ofazetujete a dodáte ordinaci, pro kterou pracujete.

Nečekejte, až vás předběhne konkurence, s minimálními náklady se vaše laboratoř stane moderním pracovištěm, které jde s dobou.

Náhrady zhotovujeme na již připravený dělený situační model nejlépe odlitý ze skenovací sádry (není ale podmínkou, tu dodává Interdent za velice přijatelnou cenu) s viditelným ohraničením krčkové části korunky.

Hotová náhrada je odeslána do 24 hodin od převzetí.Informace pro veřejnost

Slovo Cerec vzniklo složení počátečních písmen Chairside Economical Restoration of Esthetic Ceramics, což lze volně přeložit jako ekonomická výroba estetických keramických náhrad, přičemž hlavní předností Cerecu je možnost vyrobit zubní náhradu během jedné návštěvy pacienta. Ošetření Cerecem má pro pacienta hned několik výhod:

  • náhrady vyrobené z Cerecu jsou zhotoveny z keramických bloků špičkových vlastností, jak estetických, tak fyzikálních
  • jelikož při práci s Cerecem jsou používány keramické materiály, jsou náhrady biokompatibilní a nehrozí tak negativní reakce organismu vůči použitým materiálům
  • nejnovější postupy při výrobě bloků pro Cerec zajišťují vynikající estetické vlastnosti bloků a díky tomu přirozený vzhled náhrad
  • dlouholeté zkušenosti (dvacet let) a klinické studie zajišťují dlouhou trvanlivost zubních náhrad z Cerecu

Materiály používané pro Cerec jsou poslední vývojové stupně keramických hmot a zajišťují tak nejvyšší možnou kvalitu zubních náhrad. Pro výrobu výplní, korunek nebo estetických fazet se používají keramické bločky, ze kterých je výsledná náhradu frézována. Jelikož jsou bločky vyráběny strojově ve výrobních procesech, je jejich kvalita zpracování vyšší než při výrobě v laboratoři. Velký zájem ze strany pacientů o bezkovové systémy donutil výrobce dentálních materiálů zvýšit úsilí a výzkum v oblasti bezkovových materiálů, což má pozitivní efekt pro pacienta, jelikož dnešní materiály používané v systému Cerec je to nejlepší, co dnes může pacient v dentální oblasti dostat.

Pokud máte zájem o zhotovení celokeramických náhrad touto nejmodernější technologií a váš ošetřující lékař ji nenabízí, kontaktujte nás. My vám zajistíme návštěvu u našeho stomatologa, ten vás seznámí s odborným lékařským postupem a konečnou cenou práce, která bude u vás provedena.


Video: